Zaznacz stronę

Schody i parapety

Dużo możemy powiedzieć o ich kształcie, przeznaczeniu, konstrukcji oraz o tym, jak ważnym są elementem naszego otoczenia. Korzystamy z nich praktycznie codziennie.

Kamień naturalny (marmur,granit) jest wręcz stworzony na okładziny posadzek i schodów wylanych z betonu. Jest on materiałem twardym, odpornym na ścieranie dodającym każdemu wnętrzu elegancji.

Parapety stanowią element wykończeniowy budynku. Materiałem doskonale nadającym się na parapety wewnętrzne jest kamień naturalny marmur. Parapety kamienne są trwałe i eleganckie, a dzięki gładkiej powierzchni łatwo je utrzymać w czystości .Specyfika kamienia naturalnego  pozwala poprzez odpowiednie przycięcie oraz obróbkę krawędzi na nadanie parapetom niestandardowych wielkości (szerokość, długość) oraz kształtów co szczególnie ułatwia zagospodarowanie wnęk okiennych. Typowa grubość parapetów wewnętrznych to 2 lub 3 cm.

Granit naturalny ze względu na swoje właściwości jest bardzo dobrym materiałem na parapety oraz wszelkiego rodzaju okładziny zewnętrzne. Jest to materiał nienasiąkliwy, odporny na warunki atmosferyczne – mróz,  deszcze, promieniowanie słoneczne i wahania temperatury. Parapety z niego wykonane są funkcjonalne, bardzo trwałe i estetyczne.